O SMARTCAP

O pohádkových dětských čepičkách

s Petrem Březinou.

"Když jsme si loni na jaře se ženou přivezli našeho klučíka domů z porodnice, netušil jsem, nakolik mě jeho přítomnost ovlivní. Že se z otce pečovatele pomalu přesunu do role otce inovátora, zlepšovatele a spisovatele".

A jak to všechno začalo?

Pozoroval jsem manželku, jak Adámkovi dává přes hlavičku a očička plenu a následně k němu neustále odbíhá a kontroluje ho. Plenku totiž chytal do ručiček a občas se do ní i zamotal. Když u nás byla na návštěvě babička, začali jsme společně rozebírat vše okolo dětí a spolu s tím i „plenku“. Byl jsem překvapen, když mi vysvětlila, že i za dob jejího mládí dávali malým dětem plenku přes očička a ony pak lépe usínaly, byly klidnější, zkrátka se cítily v bezpečí.

Připadalo mi docela nebezpečné, co všechno se může stát, pokud by se miminko zamotalo do plenky. Začal jsem o celé věci přemýšlet a napadlo mě, že pokud bude ta část, co má zakrývat oči, součástí čepice, nemůže pro miminko vzniknout žádné nebezpečí.

Svěřil jsem se se svojí myšlenkou manželce, kterou můj nápad nadchl.

Pustil jsem se tedy do celé věci s plnou vervou. Zajistil jsem pro naši dětskou spací čepici ochranný patent pro celé území Evropské unie i český Průmyslový vzor. Manželka měla na starosti testování vzorků mezi maminkami a já zajistil kvalitní českou výrobu, protože jsme nechtěli jít cestou levné asijské produkce.

Dalším důležitým krokem bylo vytvoření rodinné značky SMARTCAP se sloganem: „Pro děti, co mají pod čepicí“.

Jenže jsme nechtěli „prodávat“ jenom originální čepici, ale nabídnout maminkám a jejich dětem daleko víc. Proto je naše čepička pohádková s originální kresbou ilustrátora Petra Herolda a zavede vás do světa pohádek. 

Za naši rodinu
Petr Březina

 

Záznamy nebyly nalezeny...